Schildklier

Welkom bij kattenforum SjEd

Registreren Aanmelden

daytir

Ik hou van katten
Heb deze week niet veel online geweest in verband met Tirza , ons oudje van 14 jaar.
Er is vast gesteld dat ze een aandoening heeft aan de schildklier.
Overal zijn we gaan zoeken naar alternatieven.
Kreeg 3 opties van de dierenarts, o.a. deze :

1. Hill’s Y/D. Dit voer normaliseert de hormoonproductie. Groot voordeel van deze behandeling is dat er geen bijwerkingen zijn. Voorwaarde is wel dat uw dat niets anders mag eten dan Y/D. Y/D is namelijk bevat zeer weinig jodium, een zout dat noodzakelijk is voor de aanmaak van schildklierhormoon. Als uw kat andere dingen eet, werkt het voer niet. Bij sommige dieren met speciale dieet is dit voer niet geschikt. Uw dierenarts zal u hierover adviseren.

2. Daarnaast zijn er medicijnen die de hormoonproductie kunnen afremmen. Na 4 weken wordt aangeraden het bloedonderzoek te herhalen. Zo kunnen we controleren of we de juiste hoeveelheid tabletten geven. Als de behandeling succesvol is moet het dier levenslang medicijnen krijgen. Omdat de optimale hoeveelheid tabletten met de tijd kan veranderen en er de mogelijkheid bestaat op complicaties door het medicijngebruik raden wij aan 2 keer per jaar op controle te komen met (naam patient). De kosten van deze controles zijn 145 Euro

3. Ten tweede is het mogelijk om te behandelen met radioactief jodium. Hiervoor moeten dieren in een (specialisten)kliniek worden opgenomen. Ze krijgen een injectie met radioactief jood. Dit tast alleen de afwijkende schildklier cellen aan. Het resultaat is in ruim 95% van de gevallen blijvend. Uw dierenarts kan u meer over deze behandeling vertellen.

Ook werd het bij zoeken naar deze ziekte , de schildklier verwijderd.
Maar dit moet door een hele goede chirurg worden gedaan , aangezien dit priegelwerk is .
Dan moet ze leven op één schildklier, maar met de tijd kan die dus ook worden aan getast.
Met een operatie heb ik het ook heel moeilijk mee gezien haar leeftijd.

Een jodium behandeling kan ook niet iedereen betalen , dit is vrij duur.
Tirza neemt nu medicijnen namelijk Thiafeline 2,5 mg, daarbij ook voeding voor de nieren te ondersteunen, daar de nieren niet echt slecht waren , maar toch wat aan de hoge kant.

Ook is er wat met de lever , snelle hartslag en een klein beetje hartstoornis, dit kan wel allemaal voort komen omdat de schildklier te hard werkt.
Dus duimen we maar dat het medicijn een beetje op peil kan worden gehouden, het is ook niet makkelijk voor het eten daar er heel weinig keuze is in niervoeding , en omdat ze altijd lekkers heeft gehad, dus is echt wennen voor haar , en we moeten ook zien dat ze niet verder af valt.

Is allemaal heel makkelijk gezegd, maar moet nu eenmaal .
Deze nacht heeft ze wel over gegeven, dus dat moeten we in de gaten houden en melden wanneer dit zich meer zou voor doen.
We zijn er echt niet goed van en willen haar nog lang niet kwijt :cry:
 
Ik kan niet terug vinden of je aan een operatie hebt gedacht? (waarschijnlijk wel).

Ik heb een kat van 13 jaar die ook een erg verhoogde schildklier had dit jaar. At veel, was hyper, hart klopte heel erg snel en hij viel maar af. Ging er slecht uitzien. Medicatie hiel niks bij hem dus hebben wij voor de operatie gekozen.

Zijn linkerkant van de schildklier is verwijderd en was ongeveer 5x zo groot als hij hoorde te zijn. Felix herstelde heel snel en ik zag hem opknappen. Hij is veranderd in een rustige senior die van zijn leven geniet en rust heeft. Hij is goed aangekomen en nu een grote zelfverzekerde kater van 6 kilo geworden. Heb echt geen moment spijt gehad en zou zo weer dezelfde keuze maken.

Ik hoop dat jou lieverd snel weer opknapt. Het is niks als ze zich zo ellendig voelen.
 
Jeetje wat erg allemaal! Krijg de tranen in mijn ogen van dit hele verhaal. Goed om te lezen dat de dierenarts er zo bij betrokken is. Hoe is nu de situatie? Ik leef zooo mee:(
 
Ik kan niet terug vinden of je aan een operatie hebt gedacht? (waarschijnlijk wel).

Ik heb een kat van 13 jaar die ook een erg verhoogde schildklier had dit jaar. At veel, was hyper, hart klopte heel erg snel en hij viel maar af. Ging er slecht uitzien. Medicatie hiel niks bij hem dus hebben wij voor de operatie gekozen.

Zijn linkerkant van de schildklier is verwijderd en was ongeveer 5x zo groot als hij hoorde te zijn. Felix herstelde heel snel en ik zag hem opknappen. Hij is veranderd in een rustige senior die van zijn leven geniet en rust heeft. Hij is goed aangekomen en nu een grote zelfverzekerde kater van 6 kilo geworden. Heb echt geen moment spijt gehad en zou zo weer dezelfde keuze maken.

Ik hoop dat jou lieverd snel weer opknapt. Het is niks als ze zich zo ellendig voelen.



Tirza is niet meer Jessika, we hebben gedaan wat we ook maar konden doen , maar er was meer aan de hand dan alleen de schildklier.
Tirza staat te lezen bij de regenboogbrug :cry:
 
Waar ook naar gelet moet worden is als een kat schildklier problemen heeft er onderzoek moet gedaan worden naar de nieren want die twee liggen dan wel nauw samen.
Vaak zie je bij schildklier problemen nierfalen.
 
  • :happy-cat-emoji:
  • :cat-heart-eyes-emoji:
  • :smirk-cat-emoji:
  • :omg-cat-emoji:
  • :tear-cat-emoji:
  • :tear-from-one-eye-cat-emoji:
  • :angry-cat-emoji:
  • Havermout
  • :BC1
  • :BC2
  • :BC3
  • :BC4
  • :BC5
  • :BC6
  • :BC7
  • :BC8
  • :BC9
  • :BC10
  • :BC11
  • :BC12
  • :BC13
  • :BC14
  • :BC15
  • :BC16
  • :BC17
  • :BC18
  • :BC19
  • :BC20
  • :BC21
  • :BC22
  • :BC23
Back
Bovenaan Onderaan